Peru ya çiçek gönder , çiçek siparişi Peru // yurtdışı çiçek siparişi FLORA ÇİÇEK GARANTİSİYLE


Yurtdışı çiçek siparişi için seçmiş olduğumuz ürünler aşağıda listelenmektedir.Paraguay çiçek siparişlerinizde %100 kalite ve teslimat garantisi Flora Çiçek Türkiye tarafından sağlanmaktadır. Teslimat tarihini ürünün teslim edileceği ülkenin tatil günleri haricindeki diğer günlerden seçiniz.Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde uygulanan fiyatları lütfen telefonla öğreniniz aynı gün saat 12 ye kadar verilen siparişler garanti edilir . Yurt dışı çiçek teslimatında bir çok ülke saat garantisi vermemektedir siparişinizin gün içerisinde teslimatı gerçekleşir.Bilgilerinize..

Peru çiçek siparişi


Peru, Brezilya ve Arjantin'den sonra Güney Amerika'nın üçüncü büyük ülkesi. Dağlardan ve plajlardan çöllere ve yağmur ormanlarına kadar çeşitli manzaralardan oluşur. Çoğu insan, başkent Lima'nın bulunduğu Pasifik Okyanusu kıyısı boyunca yaşar.
 
Peru çiçek siparişi, Batı Güney Amerika ülkesi. Güneydoğudaki Titicaca Gölü havzası dışında sınırları seyrek nüfuslu bölgelerde bulunmaktadır. Kolombiya'nın kuzeydoğuya ve Brezilya'nın doğuya olan sınırları daha düşük aralıklar veya tropikal ormanlardan geçerken, güneydoğuya Bolivya, güneyden Şili ve kuzeybatı Ekvador ile yüksek Andes boyunca uzanır. Batıda, Pasifik Okyanusu'na 320 km mesafedeki karasuları Peru tarafından iddia ediliyor. Peru'nun batı kıyısında 2.500 kilometre uzunluğunda dar bir çöl şeridi var. Chimú ve Nasca olarak adlandırılan eski insanlar ilk önce binlerce yıl önce bu bölgede yaşıyorlardı. Kıyı çölü Peru'nun sadece yüzde 10'unu oluşturuyor, ancak tüm Peruluların yarısından fazlasına ev sahipliği yapıyor.
 
Dünyanın en büyük yağmur ormanı Amazon, Peru'nun neredeyse yarısını kaplıyor. İspanyolca selva olarak adlandırılan, Brezilya'nın yarısını da kapsayan bu büyük orman, Dünya'da başka hiçbir yerde yaşamayan bitki ve hayvanlara ev sahipliği yapıyor. Bazı bilim adamları, dış dünyayı hiç görmemiş Hint kabileleri bile olabileceğini düşünüyor. Dünyanın en yüksek ikinci dağ sırası Peru'dan geçiyor. And Dağları olarak adlandırılan bu zirveler o kadar uzun ve yasaktır ki, antik İnka halkı onların tanrı olduğunu düşündüler. Kuzeyden güneye doğru koşarlar ve Peru'nun 80 kilometre batısındaki plajlarından görülebilirler. En yüksek tepe olan Huascarán Dağı, 6.768 metre yüksekliğindedir.
 
Peru halkı, Hintliler, İspanyollar ve diğer Avrupalılar, Afrikalı kölelerin torunları ve Asyalılar dahil olmak üzere birçok farklı kültürün bir karışımıdır. Yakın zamana kadar çoğu insan kırsal bölgede yaşıyordu. Ama şimdi, yüzde 70'ten fazlası şehirlerde yaşıyor. Çoğu Perulu, İspanyolların getirdiği Katolik dinini takip ediyor.
 
Peru çok eski bir ülke. En eski sakinler yaklaşık 15.000 yıl önce oraya vardılar. Toplumlar 5.000 yıldan fazla bir süre önce batı kıyısında ortaya çıktı ve iç bölgelere yayılmaya başladı. Bunlar arasında Chavín, Moche ve Nasca vardı. En önemli Peru kültürlerinden biri, 600 yıl önce Peru'da yaşayan İnka idi. Başkentleri Cusco bugün hala büyük bir şehir. İnka ayrıca And Dağları'ndaki ünlü ve gizemli bir antik kent olan Machu Picchu'yu inşa etti. 1532'de İspanyollar tarafından fethedilmeden önce yüzyıllarca geliştiler.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER