Polonya çiçek siparişi ,, Polonya çiçek gönderimi ,, çiçekçi Polonya ,, FLORA ÇİÇEK TÜRKİYE Garantisiyle


POLONYA ÇİÇEK GÖNDERİMİ // POLONYA ÇİÇEK SİPARİŞİ // ÇİÇEKÇİ POLONYA // Yurtdışı çiçek siparişi için seçmiş olduğumuz ürünler aşağıda listelenmektedir. Polanya çiçek siparişlerinizde %100 kalite ve teslimat garantisi Flora Çiçek Türkiye tarafından sağlanmaktadır. Teslimat tarihini ürünün teslim edileceği ülkenin tatil günleri haricindeki diğer günlerden seçiniz.Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde uygulanan fiyatları lütfen telefonla öğreniniz aynı gün saat 12 ye kadar verilen siparişler garanti edilir . Yurt dışı çiçek teslimatında bir çok ülke saat garantisi vermemektedir siparişinizin gün içerisinde teslimatı gerçekleşir.Bilgilerinize..

Polonya çiçek siparişi


 

Resmi Adı: Polonya Cumhuriyeti
Başkent: Varşova
Nüfus: 38.420.687 (2018)
Resmi Dil: Lehçe
Para Birimi: Zlotip (PLN)
Hükümet Şekli: Parlamento cumhuriyeti
İklim: Sık sık yağışlı, soğuk, bulutlu, orta şiddetli kışlar boyunca ılıman; sağanak yağışlı ve ılıman yazlar
Toplam Alan: 312.685 kilometre kare
 
Polonya, Orta Avrupa'da Almanya'nın doğusunda yer alan bir ülkedir. Baltık Denizi boyunca uzanır ve bugün sanayi ve hizmet sektörü üzerinde büyüyen bir ekonomiye sahiptir.

1990'ların başından beri istikrarlı bir ekonomik liberalizasyon politikası izleyen Polonya, geçiş süreci ekonomileri arasında bir başarı örneği olarak öne çıkmaktadır. Buna rağmen, Polonya ekonomisinin gelişimi için başta işsizlik oranının düşürülmesi olmak üzere atılması gereken birçok adım bulunmaktadır.

Devletin sahibi olduğu küçük ve orta ölçekli işletmelerin özelleştirilmesi, yeni firmaların kuruluşunu düzenleyen liberal bir yasanın kabul edilmesi özel sektörün gelişimini teşvik etse de, süregelen yosuzluklara ilaveten yasal ve bürokratik engellerin bulunması özel sektörün daha da gelişmesini baltalamaktadır. Tarım sektörü, işçi fazlası, verimsiz küçük tarlalar ve yatırım eksikliği nedeniyle gelişememektedir. Kömür, çelik, demiryolları ve enerji gibi "hassas sektörlerin" yeniden yapılandırılması ve özelleştirilmesi süreci başlatılsa da, bu süreç yavaş işlemektedir. Sağlık, eğitim, emeklilik sistemi ve devlet yönetiminde yapılan reformlar devlet bütçesine beklenenden daha fazla yük getirmiştir.

Polonya, orta Avrupa ülkesi. Polonya, kuzeybatı Avrupa'nın ormanlık alanlarını Atlantik Okyanusu'nun deniz şeritlerine ve Avrasya sınırının verimli ovalarına bağlayan coğrafi bir kavşak noktasında yer almaktadır. Şimdi yedi ülke tarafından sınırlanan Polonya, yüzyıllar boyunca, bölgesel tarihin güçleri tarafından güçlendirilen mumlanmış ve azalmıştır. Orta Çağ'ın başlarında, Polonya’nın küçük beylikleri ve ilçeleri, Almanlar ve Balts'tan Moğollara kadar ardışık işgalci dalgaları tarafından boyun eğildi. 1500'lerin ortalarında, birleşik Polonya Avrupa'nın en büyük ve belki de kıtanın en güçlü ülkesi idi. Ancak iki buçuk yüzyıl sonra, Polonya Bölünmeleri sırasında (1772–1918), Rusya, Prusya ve Avusturya'nın rakip imparatorlukları arasında ortadan kayboldu.
 
Polonya'da yaşayan ilk insanlar yedinci ve sekizinci yüzyıllarda güney Avrupa'dan Polanie idi. 10. yüzyılda Polonya Katolik oldu. Kısa süre sonra Polonya Prusya tarafından işgal edildi ve bölündü. Polonya 14. yüzyıla kadar birçok farklı insan arasında bölünmüş durumda. Şu anda 1386'da Litvanya ile evlilik yoluyla bir birliktelik nedeniyle büyüdü. Bu, güçlü bir Polonya-Litvanya devleti yarattı.

Kamu maliyesinin gelişimi kamu iktisadi teşekküllerinden kaynaklanan kayıpların azaltılmasına, kayıtdışı ekonominin kayıt altına alınmasına ve vergi reformu gerçekleştirilmesine bağlı gözükmektedir. Polonya Hükümeti, 2004 yılında kamu harcamalarını 2007 yılına kadar yaklaşık olarak 17 milyar ABD Doları azaltmaya yönelik bir ekonomik paket yürürlüğe koymuştur.

Polonya 2004 yılı Mayıs ayında Avrupa Birliği'ne (AB) üye olmuştur. 2004 yılında Polonya'nın Avrupa Birliği ülkelerine olan ihracatında yaşanan artış ülkenin büyümesine katkıda bulunmuştur. Polonya 2006 yılına kadar AB fonlarından yaklaşık olarak 13.5 milyar ABD Doları katkı sağlayacaktır.

Polonya, Rusya, Prusya ve Avusturya'nın ülkeyi tekrar birkaç kez böldüğü 1700'lere kadar bu birleşmeyi sürdürdü. Ancak 19. yüzyılda Polonya'nın ülkenin dış kontrolü nedeniyle isyanı vardı ve 1918'de Polonya I. Dünya Savaşı'ndan sonra bağımsız bir ulus oldu. 1919'da Ignace Paderewski Polonya'nın ilk başbakanı oldu.
 
II. Dünya Savaşı sırasında Polonya, Almanya ve Rusya tarafından saldırıya uğradı ve 1941'de Almanya tarafından ele geçirildi. Almanya'nın Polonya'yı işgali sırasında, kültürünün çoğu yok edildi ve Yahudi vatandaşlarının kitlesel infazları vardı.
 
1944'te Polonya hükümeti, Sovyetler Birliği'nin komünist Polonya Ulusal Kurtuluş Komitesi ile değiştirildi. Geçici hükümet daha sonra Lublin'de kuruldu ve Polonya eski hükümet üyeleri daha sonra Polonya Ulusal Birlik Hükümeti'ni kurmak için katıldı. Ağustos 1945'te ABD Başkanı Harry S. Truman, Joseph Stalin ve İngiltere Başbakanı Clement Attlee Polonya'nın sınırlarını değiştirmek için çalıştı. 16 Ağustos 1945'te Sovyetler Birliği ve Polonya, Polonya'nın sınırlarını batıya kaydıran bir antlaşma imzaladı. Toplamda, Polonya doğuda 69.860 mil kare kaybetti, ancak batıda 38.986 mil kare (100.973 mil kare) kazanmıştı.
 
1989 yılına kadar Polonya, Sovyetler Birliği ile yakın bir ilişki sürdürdü. 1980'ler boyunca Polonya, sanayi çalışanları tarafından büyük miktarda sivil huzursuzluk ve grev yaşadı. 1989'da sendika Dayanışma'ya hükümet seçimlerine itiraz etme izni verildi ve 1991'de Polonya'daki ilk serbest seçimler altında Lech Walesa ülkenin ilk cumhurbaşkanı oldu.
 
Değişen hava kütleleri Polonya üzerinde çarpışarak hem havanın hem de iklimin karakterini etkiler. İlgili ana unsurlar batıdan okyanus hava kütleleri, İskandinavya veya Rusya'dan soğuk kutup havası ve güneyden daha sıcak, subtropikal havadır. Bir dizi barometrik çöküntü, yıl boyunca kutup cephesi boyunca doğuya doğru hareket eder, subtropikali soğuk havadan ayırır ve kuzey Avrupa'nın diğer bölgelerine, bulutlu, ıslak günlere göre Polonya'ya getirir. Kışın, kutupsal kıtasal hava genellikle baskın hale gelir ve net, soğuk hava getirir ve ardından daha soğuk Arktik hava gelir. Sıcak, kuru, subtropikal-karasal hava genellikle yaz sonu ve sonbaharda keyifli günler getirir.
 
Polonya'nın genel iklimi denizcilik ve kıta türleri arasında geçişli ve oldukça değişken bir karaktere sahiptir. Altı mevsim açıkça ayırt edilebilir: bir ila üç aylık karlı bir kış; alternatif kışlar ve bahar gibi koşullarla bir veya iki aylık erken bir bahar; ağırlıklı olarak güneşli bir bahar; bol yağmur ve güneş içeren sıcak bir yaz; güneşli, sıcak bir sonbahar; ve kışın yaklaştığını gösteren sisli ve nemli bir dönem. Güneş ışığı yaz aylarında Baltık Denizi ve kışın Karpatlar'da maksimum seviyeye ulaşır ve ortalama yıllık sıcaklıklar güneybatı ovalarında 46 ° F (kuzeybatı ovalarında) 7 ° C (44 ° F) arasında değişir. Dağların iklimi rakım tarafından belirlenir.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER