Seyhan çiçek siparişi


adanaÇiçek----adana çiçek yolla ------------------------- Sayın Ziyaretçilerimiz, Bu reyonda bulunan Çiçeklerimiz İstanbul dışı siparişleriniz içindir. Adana ili ve belirtilen ilçeler İçerisinde istemiş olduğunuz herhangi bir adrese bu sayfadan sipariş verebilirsiniz.

Adana çiçek siparişi


seyhan çiçek gönder

Adana, Türkiye'de Adana'nın başkentidir. Şehir Seyhan ve Yüreğir olmak üzere toplam 1.530.257 nüfusu ve 1.945 km²'lik alanı ile iki ilçeyi yönetmektedir. Türkiye'nin en kalabalık beşinci şehridir (İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa'dan sonra).

Çoğu Türk insanı için 'Adana' kelimesi Kebap, şalgam, pamuk, portakal ve çok sıcak hava ile ilişkilidir.
 
seyhan çiçek gönder
 
Seyhan, Türkiye'nin Adana ilinin bir ilçesidir. İlçe, tamamiyle Adana şehir merkezi içerisinde kabul edilmektedir ve tüm ilçeye bir alt tabaka belediye olan Seyhan Belediyesi hizmet vermektedir. Seyhan, Adana ilinin sakinlerinin % 35'ine ve Adana şehrinin sakinlerinin yaklaşık yarısına ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye'deki en kalabalık beşinci metropol ilçe statüsündedir.
 
Seyhan, Adana'nın ilk yerleşim alanı olmakla beraber şu anda şehrin yönetim, iş ve kültür merkezidir. Tarihi Tepebağ mahallesi ve Büyük Saat, Ulu Camii, Ramazaoğlu Konağı ve Sabancı Merkez Camii gibi önemli yapıları bünyesinde barındırmaktadır. Adana Kültür ve Sanat Merkezi ve Sabancı Kültür Merkezi, Seyhan Kültür Merkezi ve Metropol Tiyatro Salonu yine aynı ilçede faaliyet göstermektedir. İlçe ismini doğu yakasını oluşturan nehirden almaktadır.
 
Seyhan'ın doğusunda Yüreğir, batısında Tarsus, Kuzeyinde Çukurova (Yeni Adana), güneyinde ise Karataş yer almaktadır. İlçenin bulunduğu alan Seyhan Irmağı'nın taşıdığı alüvyonlardan oluşmuştur. Pleistosenden başlayarak (4.jeolojik zaman başları) oluşan delta bugün üç taraca halinde uzanır. Kıyıda lagünler ve kumul setleri yer almaktadır.seyhan çiçekçi
 

Adana'nın tarihi gerçekte Tarsus'un tarihi ile bağlantılıdır; komşu Seyhan Nehri'nin konumunu değiştirdiği ve yüzyıllar boyunca adı da değiştiği için sık sık aynı şehir gibi görünüyorlar. Adana, antik tarihte çok az öneme sahipken, Tarsus bölgenin metropolüydü. Ayrıca Ayas (bugün Yumurtalık) ve Kozan (eski adıyla Sis) özellikle Ermeni Kilikya Krallığı döneminde nüfus ve idari merkezlerdi.adana, 2.500.000 aşan nüfusuyla Türkiye'nin büyük illerinden birisidir. İl merkeziyse yaklaşık 1.700.000'dür. Ayrıca Mersin ve Adana Çukurova metropolitan alanını oluşturur nüfusu 4 milyon civarındadır. Sanayi bölgeleri, Osmaniye ve Hatay ile birlikte 135 km lik bir alanı kapsar ve 6.000.000 insana ev sahipliği yapar.

Antik Geçmiş
Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin deltasında verimli sulak arazide kurulu Adana'nın tarihi, cografi konumu nedeni ile M.Ö. 6000 yıllarina uzanmaktadır. Adana, Antik Kilikya Bölgesi 'nin en önemli şehirlerinden birisidir. Hititler'den Osmanlı'ya, gelmiş geçmiş birçok medeniyetlerin beşiğidir. Adını Yunan mitolojisine göre Gök tanrısı Uranus'un oglu Adanus 'dan almıştır.

Tarihi araştırmalardan elde edilen bilgilere göre, Adana, Yontma Taş Devri'nden bu yana yerleşim yeri olmuştur. Kilikya'nın en eski yerleşim merkezlerinden biri Tepebağ Höyüğü ilk çağlardan kalmadır. Höyükte rastlanan surlarla çevrili kent çekirdeği burada Neolitik çağda yaşayan kent dönemine ışık tutmaktadır.

seyhan çiçekçiler

Kilikya yöresinde yapılan arkeolojik araştırmalar neticesinde on değişik uygarlık ile devlet, beylik ve krallık gibi çok çeşitli siyasi güçlerin ortaya çıktığı görülmüştür.

Kilikya'yı egemenlikleri altına alan medeniyetler şu şekilde sıralanabilir: Luvi Krallığı, Kizzuvatna Krallığı, Hitit Krallığı, Kue (Ove) Krallığı, geç Hitit Krallığı, Asur Krallığı, Syennesis Krallığı, Pers İmparatorluğu, Helenistik Dönem, Selevkos Krallığı, Otonom Dönem, Roma İmparatorluğu.

Orta Çağda da Adana eski önemini korumaya devam etmiş, bu durum İpek Yolu'nun buradan geçmesiyle daha da artmıştır. Bu dönemde buraya egemen olan uygarlıklar ise bunlardır: Doğu Roma İmparatorluğu devri (395 - 638), Selçuklular Devri (1071 - 1097), Kilikya Ermeni Krallığı (1097 - 1375).

Hastaneler
Adana'da Çukurova Üniversitesi'ne bağlı Balcalı Hastanesi ve Başkent Üniversitesi'ne bağlı Seyhan Hastanesi, Yüreğir Hastanesi ve Kışla Kampüs Hastanesi ile Güzelyalı poliklinikleri bulunmaktadır. Kentte ayrıca Acıbadem Hastanesi,Özel Adana Hastanesi, Ortopedia Hastanesi, Metropark Hastanesi gibi birçok özel ve kamu hastanesi ve polikliniği sağlık hizmetlerini yürütmektedir.

Acıbadem Hastanesi
Ortopedia Hastanesi
Metropark Hastanesi
Universal Hospital
Metro Hastanesi
Can Hastanesi
Çukurova Göz Hastanesi
Ortadoğu Hastanesi
Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi
Başkent Üniversitesi Yüreğir Hastanesi
Başkent Üniversitesi Seyhan Hastanesi
Başkent Üniversitesi Kışla Hastanesi
Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Seyhan Uygulama ve Eğitim Hastanesi
Çukurova Devlet Hastanesi
Adana Devlet Hastanesi
Adana Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi
Göğüs Hastanesi
Çocuk Hastanesi
Kadın Doğum Hastanesi
Adana Asker Hastanesi

Çiçekçi

Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER