Şili çiçek gönderimi ,, çiçekçi şili ,,, Flora Çiçek Türkiye ,,, garantisiyle çiçek siparişi gönderin


ŞİLİ ÇİÇEK GÖNDERİMİ // ŞİLİ ÇİÇEK SİPARİŞİ // ŞİLİYE ÇİÇEK YOLLA // Yurtdışı çiçek siparişi için seçmiş olduğumuz ürünler aşağıda listelenmektedir. Şili çiçek siparişlerinizde %100 kalite ve teslimat garantisi Flora Çiçek Türkiye tarafından sağlanmaktadır. Teslimat tarihini ürünün teslim edileceği ülkenin tatil günleri haricindeki diğer günlerden seçiniz.Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde uygulanan fiyatları lütfen telefonla öğreniniz aynı gün saat 12 ye kadar verilen siparişler garanti edilir . Yurt dışı çiçek teslimatında bir çok ülke saat garantisi vermemektedir siparişinizin gün içerisinde teslimatı gerçekleşir.Bilgilerinize..

Şili çiçek siparişi


Şili (İspanyolca: Chile ya da resmî adıyla Şili Cumhuriyeti (República de Chile; Arjantin'in batısında, And Dağları ile Büyük Okyanus arasında kalan, kuzeyden güneye 4300 km boyunca uzanan bir Güney Amerika ülkesidir. Kuzeyinde Peru, kuzeydoğusunda Bolivya ve doğusunda Arjantin bulunur. Başkenti Santiago olup 2005 yılı rakamlarına göre ülkede yaklaşık 16 milyon insan yaşamaktadır. İsmi Aymara dilinde "Dünyanın bitimi" anlamına gelen chilli kelimesinden gelir.

Resmi Adı: Şili Cumhuriyeti
Başkent: Santiago
Nüfus: 17.925.262 (2018)
Resmi Dil: İspanyolca
Para birimi: Şili pezosu (CLP)
Hükümet Şekli: Cumhurbaşkanlığı cumhuriyeti
İklim: Ilıman; kuzeyde çöl; Orta bölgede Akdeniz; güneyde serin ve nemli
Toplam Alan: 756.102 kilometrekare

Şili idari olarak on beş bölgeye ayrılmıştır. Bunlardan on dört tanesi, başlarındaki Roma rakamlarıyla ifade edilen, kuzeyden güneye sırasıyla Tarapacá, Antofagasta, Atacama, Coquimbo, Valparaíso, O'Higgins, Maule, Bío-Bío, Araucanía, Los Lagos, Aysén, Magallanes y la Antártica Chilena bölgeleri ve sonradan eklenen Los Ríos ile Arica ve Parinacota bölgeleridir. Bunlarla beraber bir de Región Metropolitana de Santiago bölgesi vardır.

ABD Dışişleri Bakanlığı'na göre, Şili ilk olarak yaklaşık 10.000 yıl önce göç eden halklar tarafından iskan edildi. Şili ilk olarak resmi olarak kuzeydeki İnkalar ve güneydeki Araukanyalılar tarafından kısaca kontrol edildi.
 
Şili'ye ulaşan ilk Avrupalılar 1535'te İspanyol fatihlerdi. Altın ve gümüş arayışı için bölgeye geldiler. Şili'nin resmi fethi 1540 yılında Pedro de Valdivia yönetiminde başladı ve Santiago şehri 12 Şubat 1541'de kuruldu. Daha sonra İspanyollar Şili'nin merkez vadisinde tarım yapmaya başladı ve bölgeyi Peru'nun Valiliği yaptı.
 
Şili, bağımsızlığını 1808'de İspanya'dan almaya başladı. 1810'da Şili, İspanyol monarşisinin özerk bir cumhuriyeti ilan edildi. Kısa bir süre sonra, İspanya'dan tam bağımsızlık için bir hareket başladı ve 1817'ye kadar birçok savaş başladı. O yıl Bernardo O'Higgins ve José de San Martín Şili'ye girdiler ve İspanya'nın destekçilerini yendiler. 12 Şubat 1818'de Şili, O'Higgins'in önderliğinde resmi olarak bağımsız bir cumhuriyet oldu.
 
Bağımsızlığını takip eden yıllarda, Şili'de güçlü bir başkanlık geliştirildi. Şili de bu yıllarda fiziksel olarak büyüdü ve 1881'de Macellan Boğazı'nın kontrolünü ele geçirdi. Ayrıca Pasifik Savaşı (1879-1883) ülkenin kuzeyi üçte bir oranında genişletmesine izin verdi.
 
19. yüzyılın geri kalanında ve 20. yüzyılın başlarında, siyasi ve ekonomik istikrarsızlık Şili'de yaygındı ve 1924-1932 arasında, ülke General Carlos Ibanez'in yarı diktatörlüğü altındaydı. 1932'de anayasal kurallar restore edildi ve Radikal Parti ortaya çıktı ve 1952'ye kadar Şili'ye egemen oldu.
 
1964 yılında Eduardo Frei-Montalva "Özgürlük Devrimi" sloganı altında başkan seçildi. Yine de 1967'de yönetimine ve reformlarına karşı muhalefet arttı ve 1970 yılında Senatör Salvador Allende başka bir siyasi, sosyal ve ekonomik huzursuzluk dönemi başlatarak cumhurbaşkanı seçildi. 11 Eylül 1973'te Allende yönetimi devrildi. General Pinochet liderliğindeki bir başka askeri yönetim hükümeti daha sonra iktidara geldi. 1980'de yeni bir anayasa kabul edildi.
 
Nüfusun sadece yüzde 5'i yerli Mapuche ve diğer yerli gruplardır. Şilililerin yaklaşık yüzde 95'inin yerli ve Avrupa kökleri karışımı var. Güneyde Mapuche'un yaşadığı, dillerini konuştuğu ve kendi dinini uyguladığı alanlar var.
 
Nüfusun yaklaşık yüzde 40'ı Santiago'nun başkenti bölgesinde yaşıyor. Kırsal alanlardaki çocukların okula gitmek veya otobüse binmek için sabah 05: 00-18: 00 saatleri arasında uyanmaları gerekir. Yolculukları bazen her yöne iki saat sürer. Okuldan sonra, ebeveynlerine tarlalarda yardım eder ve ödevlerini yaparlar.


Coğrafî Konum 
Şili her ne kadar, Güney Amerika kıtasını kuzey-güney doğrultusunda Antarktika'ya kadar uzanan bir ülke olsa da, ortalama genişliği sadece 180 km'dir. Ülkenin en dar yeri (Antarktika'daki Şili toprakları sayılmazsa) 90 km iken en geniş yerinin uzunluğu 240 km kadardır. Avrupa ile kıyaslanacak olursa Danimarka'dan Sahra Çölü'ne uzanacak kadar bir mesafe kat edilir. Doğu-Batı mesafesi çok az olsa da bu iki uç arasında çok fazla rakım farkı oluşur. Ülke ayrıca kuzeyden güneye çok farklı iklim, bitki örtüsü ve coğrafi şekiller gösterir. Bu yüzden Şili, birçok kaynakta tezatlar ülkesi olarak anılır. Hakikaten de kuzeydeki çölü, Afrika'nın Sahara'sını, güneydeki kanalları Norveç kanallarını, Los Lagos'daki Osorno ve çevresi İsviçre Alplerini, Orta bölgeleri Akdeniz'i hatırlatmasıyla, ayrıca Patagonya'daki buzullarıyla, bu ismi hak eder.
 

Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER