Sırbistan çiçek siparişi // çiçekçi Sırbistan // çiçek gönder Sırbistana Garantili teslimat flora çiçek le


SIRBİSTAN ÇİÇEK SİPARİŞİ // SIRBİSTAN ÇİÇEK GÖNDERİMİ // ÇİÇEKÇİ SIRBİSTAN // Yurtdışı çiçek siparişi için seçmiş olduğumuz ürünler aşağıda listelenmektedir.Sırbistan çiçek siparişlerinizde %100 kalite ve teslimat garantisi Flora Çiçek Türkiye tarafından sağlanmaktadır. Teslimat tarihini ürünün teslim edileceği ülkenin tatil günleri haricindeki diğer günlerden seçiniz.Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde uygulanan fiyatları lütfen telefonla öğreniniz aynı gün saat 12 ye kadar verilen siparişler garanti edilir . Yurt dışı çiçek teslimatında bir çok ülke saat garantisi vermemektedir siparişinizin gün içerisinde teslimatı gerçekleşir.Bilgilerinize..

Sırbistan çiçek siparişi


Sırbistan,

Resmi olarak Sırbistan Cumhuriyeti olarak bilinen bu bölge, Orta ve Güneydoğu Avrupa'nın kesiştiği noktada yer alan ve Pannonian Ovası'nın güney kısmını ve Balkanların orta kısmını kapsayan bir ülkedir.
 
Küçük boyutuna, tarihine ve kültürüne göre Sırbistan, geçiş karakteriyle ayırt edilen çok çeşitli bir ülkedir. Sırbistan kara ile çevrili ve sınırlarını kuzeyde Macaristan ile paylaşıyor; Doğuda Romanya ve Bulgaristan; Güneyde Makedonya; batısında Hırvatistan, Bosna ve Karadağ; ayrıca Arnavutluk'u tartışmalı Kosova bölgesi üzerinden sınırlandırıyor. Sırbistan'ın başkenti Belgrad, Doğu-Orta Avrupa'nın en büyük şehirlerinden biridir. Sırbistan 41 ° ve 47 ° N enlemleri ile 18 ° ve 23 ° E boylamları arasında yer alır. Sırbistan'ın önde gelen topografik özelliklerinden bazıları: Pannonian Ovası (çoğunlukla Voyvodina) ve nehir ovaları, Balkan ve Karpat Dağları, Dinar Alpleri , Sırbistan'ın orta kesiminde yamaçla birlikte.

Ülkeyi batıda sınırlayan Bosna-Hersek Cumhuriyeti ve Hırvatistan Cumhuriyeti'nin Slav Bölgesi. Sırbistan kuzeyde Macaristan, doğuda Romanya ve Bulgaristan, güneyde Kuzey Makedonya ve güneybatıda Karadağ ile komşudur. Sırbistan'ın bağımsız bir ülke olarak tanımadığı Kosova, Arnavutluk'un kuzeydoğu sınırı boyunca da güneye uzanıyor.

Sırbistan'a çiçek göndermek ilk olarak Trakyalılar, Daçyalılar ve İliryalılar gibi halklar yerleşti. Büyük İskender İmparatorluğu MÖ 4. yüzyılda Sırbistan'ın güneyine girdi. Daha sonra Sırbistan Roma İmparatorluğu'nun bir parçası olacaktı. En ünlü Roma İmparatorlarından biri olan I. Konstantin Sırbistan'da doğdu. Hıristiyanlığı Roma'ya getirdi.
 
Sırbistan Krallığı MS 1170 yılında Stefan Nemanja tarafından kuruldu. Daha sonra, Kral Milutin Sırbistan'ın topraklarını genişletecek ve Kral oğlu Kral Stefan Dusan'ın gücü altında zirveye ulaşacaktı. Ancak 1400'lerde Sırplar Osmanlı İmparatorluğu tarafından fethedildi.
 
Osmanlı İmparatorluğu'nun 300 yıllık yönetiminin ardından Sırplar bağımsızlık için savaşmaya başladılar. Bağımsızlık hareketinin iki kahramanı Petrovic ve Obrenovic idi. 1876'da Sırbistan, Berlin Kongresi'ne göre bağımsız bir ülke oldu.
 
Birinci Dünya Savaşı sırasında Sırbistan çiçek siparişi, Avusturya-Macaristan ordusu tarafından işgal edildi. Savaştan sonra Sırp, Hırvat ve Sloven Krallığı kuruldu ve daha sonra 1929'da Yugoslavya'nın ülkesi olacaktı. II. Dünya Savaşı'ndan sonra Josip Tito Broz iktidara geldi ve Yugoslavya komünist bir ülke oldu. Tito yıllarca hüküm sürecekti. 1989 yılında Slobodan Miloseviç Sırbistan cumhurbaşkanı oldu. Hırvatistan ve Bosna gibi birçok ülke Sovyetler Birliği'nin çöküşünden sonra dağılmaya çalıştığı için iç savaş yıllarca sürdü. Miloseviç'in iktidardan uzaklaştırıldığı ve insanlığa karşı işlediği suçlar için yargılandığı düşünülse bile, bugün hala gerilim yüksek.
 

Osmanlı Devleti'nden bağımsızlığını almıştır ve 500 yıldan daha fazla Osmanlı toprağı olarak kalmıştır. Balkanlar'da yer alan eski Yugoslavya'nın bir arada kalan iki parçası olan Sırbistan ve Karadağ'ın oluşturduğu Sırbistan-Karadağ Devlet Birliği, 21 Mayıs 2006 günü Karadağ'da düzenlenen referandum sonucu "De Facto" şekilde ortadan kalktı. Birliğin "De Jure" yani hukuki anlamda son bulmasıysa 3 Haziran 2006 tarihinde her iki ülke parlamentosunun birliğin sona ermesini onaylaması ile gerçekleşti.

Bu eski birlik içindeki iki ulusal oluşumu teşkil eden Sırbistan (başkenti Belgrad) ve Karadağ (başkenti Podgorica) artık kendi politikalarını belirleme serbestliğine sahiptirler.

Ayrılıktan sonra denizle ilişkisi kesilen Sırbistan'ın, Kosova ayrılana kadar iki otonom bölgesi vardı. Sırbistan çiçekçiler, denizle bağlantısı bittiği için donanmasını satılığa çıkarmıştır. Ülkenin tek özerk bölgesi, başkenti Novi Sad olan Voyvodina'dır. Voyvodina'da yoğun bir Macar azınlığı bulunmaktadır. Sırbistan nüfusunun % 82'si Sırp, geri kalan % 18'lik kısmı ise Macar, Boşnak, Roman ve diğer azınlıklar oluşturur.

Dil ve Din
Sırbistan'ın resmi dili Sırpçadır. Ancak azınlık dilleri olarak, Macarca, Makedonca, Boşnakça, Hırvatça ve Karadağca dilleri başta olmak üzere diğer azınlık dilleri konuşulur. Fakat sırp hükümeti diğer dillerin konuşulmasını yasaklamıştır. Sırpların büyük bir çoğunluğu Ortodoks kilisesi'ne bağlıdır. Ama aralarında Katolik ve az da olsa Protestan olanları vardır. Sancak bölgesinde yaşayanların çoğunluğu Türk asıllı ve Boşnak Müslümandır.

Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER