Slovenya çiçek siparişi , slovenya çiçek gönder , slovenya çiçek yolla ,.


Slovenya çiçek siparişi // Slovenya çiçek gönderimi // çiçekçi Slovenya Yurtdışı çiçek siparişi için seçmiş olduğumuz ürünler aşağıda listelenmektedir.Slovenya çiçek siparişlerinizde %100 kalite ve teslimat garantisi Flora Çiçek Türkiye tarafından sağlanmaktadır. Teslimat tarihini ürünün teslim edileceği ülkenin tatil günleri haricindeki diğer günlerden seçiniz.Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde uygulanan fiyatları lütfen telefonla öğreniniz aynı gün saat 12 ye kadar verilen siparişler garanti edilir . Yurt dışı çiçek teslimatında bir çok ülke saat garantisi vermemektedir siparişinizin gün içerisinde teslimatı gerçekleşir.Bilgilerinize..

Slovenya çiçek siparişi


Slovenya (Slovence: Slovenija) ya da resmî adıyla Slovenya Cumhuriyeti (Republika Slovenija (yardım·bilgi)), Orta Avrupa'nın güneyinde yer alan bir ülkedir. Batısında İtalya; güneybatısında Adriyatik Denizi; güney ve doğusunda Hırvatistan, kuzeydoğusunda Macaristan ve kuzeyinde Avusturya bulunur. Bir zamanlar Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti'nin bir parçası olan Slovenya, 1991'de bağımsızlığını ilân edip bağımsız bir devlet oldu. 1 Mayıs 2004'te Avrupa Birliği'ne katıldı. Parçalanan Yugoslavya'dan Avrupa Birliği'ne girebilmiş olan ilk ve tek ülkedir. Slovenya Slavcada "Slavlar Ülkesi" anlamına gelmektedir.

20. yüzyıl. Slovenya, dört büyük Avrupa coğrafi manzarasının (Avrupa Alpleri, karstik Dinarik Alpleri, Pannonian ve Danubian ovaları ve tepeleri ve Akdeniz kıyıları) oluşan küçük ama topografik olarak çeşitli bir ülkedir. Slovenya'nın bugünkü topraklarından kolayca ulaşılabilen dağ geçitleri (artık tünellerin yerini alıyor), uzun süredir Avrupa'nın Akdeniz ve transalpin bölgelerini geçenlere yol olarak hizmet ediyor.

Slovenya 1918'de Sırp, Hırvat ve Sloven Krallığının bir parçası oldu ve daha sonra Yugoslavya'nın ülkesi oldu. II. Dünya Savaşı'ndan sonra Yugoslavya, Josip Broz Tito liderliğindeki ve bir şekilde Sovyetler Birliği tarafından yönetilen komünist bir ülke oldu. Tito 1980'de öldükten sonra Slovenya, Yugoslavya'nın söylediklerine rağmen demokrasiyi uygulamaya başladı. Sonra, Sovyetler Birliği 1989'da çöktüğünde Slovenya Yugoslavya'dan bağımsızlığını ilan etti. Slovenya hala istikrarlı bir demokrasidir ve küçük boyutuna rağmen dünya olaylarında büyük rol oynamaktadır. 2004 yılında Slovenya Avrupa Birliği'ne katıldı.
 
Slovenya'nın kuzeyinde Avusturya ve Macaristan'ın en kuzeydoğusunda yer almaktadır. Doğu, güneydoğu ve güneyde Slovenya, Hırvatistan ile 416 mil (670 km) uzunluğunda bir sınır paylaşıyor. Güneybatıya Slovenya, İtalyan liman kenti Trieste'nin bitişiğindedir ve Venedik Körfezi boyunca önemli bir kıyı şeridine sahip olan Istrian Yarımadası'nın bir bölümünü kaplar. İtalya’nın Friuli-Venezia Giulia bölgesi batıda yer almaktadır.


Slovenya'nın büyük bölümü Slovenya Alpleri ile kaplı olup doğusunda Macaristan ovalarının uzantıları yer alır. Slovenya'nın en önemli akarsuları Avusturya Alpleri'nden doğan Sava ve Drava'dır.Ülkenin orta bölümü ve doğusundaki ovalar bu akarsular tarafından sulanır.

İklim
Adriyatik Denizi kıyısındaki dar bir şeritte Akdeniz İklimi görülür. İç kesimlerde ise iklim Karasal iklimdir. Özellikle kuzeydeki dağlık alanlarda kışlar çok soğuk ve kar yağışlı geçer. Sıcaklık ve yağış şartlarının uygun olması nedeni ile ülke topraklarının %57'si ormanlarla kaplıdır.

Ekonomi
Ülkenin doğu kesiminde Sava ve Drava nehirlerinin suladığı ovalarda tarımsal etkinlik ön plandadır. Başlıca tarım ürünleri; buğday, mısır, patates, ve üzümdür. Bağcılığın yaygın olduğu Maribor'da şarap üretimi de çok yaygındır.

Sanayi 
Slovenya'nın en önemli yer altı kaynakları linyit, demir, çinko ve cıvadır. Sanayi çok gelişmiştir. Mobilya, demir-çelik, kâğıt, tekstil ve kimya başlıca sanayi kollarıdır.

Ülkenin denize açılan tek kapısı Koper şehrinin limanıdır. Slovenya'nın dış ticaretinde en önemli yeri Almanya, Hırvatistan, İtalya, Fransa ve Avusturya alır.

Slovenya'nın bağımsızlığını kazanmasından sonra Türkiye ile ilişkileri gelişmeye başlamıştır. İki ülke arasındaki ticaret 2001 yılı itibarı ile yaklaşık 110 milyon $'dır.
 

Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER