Sri Lanka çiçek siparişi flora çiçek Türkiye hızlı garantili teslimat en iyi fiyatlar burada


Sri Lanka çiçek siparişi // Sri Lanka çiçek gönderimi //çiçekçi Sri Lanka Yurtdışı çiçek siparişi için seçmiş olduğumuz ürünler aşağıda listelenmektedir.Sri Lanka çiçek siparişlerinizde %100 kalite ve teslimat garantisi Flora Çiçek Türkiye tarafından sağlanmaktadır. Teslimat tarihini ürünün teslim edileceği ülkenin tatil günleri haricindeki diğer günlerden seçiniz.Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde uygulanan fiyatları lütfen telefonla öğreniniz aynı gün saat 12 ye kadar verilen siparişler garanti edilir . Yurt dışı çiçek teslimatında bir çok ülke saat garantisi vermemektedir siparişinizin gün içerisinde teslimatı gerçekleşir.Bilgilerinize..

Sri Lanka çiçek siparişi


Sri Lanka, resmî adıyla Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Güney Asya'da, Hindistan'ın 31 kilometre güneyinde ve Hint Okyanusu'nda bulunan bir ada ülkesidir. 1972 yılından önce Seylan olarak bilinirdi. Hint Okyanusu'nun İncisi olarak da adlandırılan ülkede yaklaşık 21 milyon kişi yaşamaktadır.

Resmi Adı: Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti
Sermaye: Colombo (ticari sermaye); Sri Jayewardenepura Kotte (yasama sermayesi)
Nüfus: 22.576.592 (2018)
Resmi Dil: Seylanca
Para birimi: Sri Lanka rupi (LKR)
Hükümet Şekli: Cumhurbaşkanlığı cumhuriyeti
İklim: Tropik muson; kuzeydoğu musonu (Aralık-Mart); güneybatı musonu (Haziran-Ekim)
Toplam Alan: 65.610 kilometrekare

Sri Lanka'daki insan yerleşiminin kökenlerinin, Sinhalese'nin Hindistan'dan adaya göç ettiği M.Ö. altıncı yüzyılda başladığına inanılmaktadır. Yaklaşık 300 yıl sonra Budizm, M.Ö. 200'den MS 1200'e kadar adanın kuzey kesiminde oldukça organize Sinhalese yerleşimlerine yol açan Sri Lanka'ya yayıldı. Bu dönemi takiben, Sinhalese'nin güneye göç etmesine neden olan güney Hindistan'dan istilalar oldu.

Sinhalese tarafından erken yerleşime ek olarak, Sri Lanka MÖ üçüncü yüzyıl ile MS 1200 arasında adada ikinci büyük etnik grup olan Tamiller tarafından yaşandı. Çoğunlukla Hindu olan Tamiller, Hindistan'ın Tamil bölgesinden Sri Lanka'ya göç etti. Adanın erken yerleşimi sırasında, Sinhalese ve Tamil hükümdarları sık sık adaya hakim olmak için savaştılar. Bu, Tamillerin adanın kuzey kesimini ve göç ettikleri güneyi kontrol eden Sinhalese'yi talep etmelerine yol açtı.
 
Sri Lanka'nın Avrupa'da yaşadığı 1505 yılında Portekizli tüccarlar çeşitli baharatlar bulmak için adaya indiğinde, adanın kıyılarını kontrol altına aldığında ve Katolikliği yaymaya başladığında başladı. 1658'de Hollandalılar Sri Lanka'yı devraldı, ancak İngilizler 1796'da kontrolü ele geçirdi. İngilizler Sri Lanka'da yerleşimler kurduktan sonra 1815'te adanın kontrolünü ele geçirmek için Kandy kralını yendi ve Seylan'ın Taç Kolonisini yarattı. İngiliz yönetimi sırasında Sri Lanka'nın ekonomisi esas olarak çay, kauçuk ve hindistancevizi üzerine kurulmuştu. Bununla birlikte, 1931'de İngilizler Seylan'a sınırlı kendi kendini yönetme hakkı verdi, bu da sonunda 4 Şubat 1948'de Milletler Topluluğu'nun kendi kendini yöneten bir egemenliğine dönüştü.
 
Sri Lanka'nın 1948'deki bağımsızlığının ardından, Sinhalese ulusun çoğunluğunu kontrol altına aldığında ve vatandaşlıklarının 800.000'den fazla Tamilini çıkardığında tekrar Sinhalese ile Tamils ​​arasında çatışmalar yaşandı. O zamandan beri Sri Lanka'da iç huzursuzluk oldu ve 1983'te Tamillerin bağımsız bir kuzey devleti talep ettiği bir iç savaş başladı. İstikrarsızlık ve şiddet 1990'lı yıllara ve 2000'li yıllara kadar devam etti.
 
2000'lerin sonunda, Sri Lanka hükümetindeki değişiklikler, uluslararası insan hakları örgütlerinin baskısı ve muhalefetteki Tamil liderinin öldürülmesi Sri Lanka'daki istikrarsızlık ve şiddet yıllarını resmen sona erdirdi. Bugün, ülke etnik bölünmeleri onarmak ve ülkeyi birleştirmek için çalışıyor.

Coğrafî Özellikleri
Toplam 1,340 kilometrelik sahil şeridine sahiptir. Aralık ve Mart ayları arasında tropikal ve kuzeydoğu muson yağmurlarının etkisi altında kalan iklimi, Haziran ve Ekim ayları arasında da güneybatı muson yağmurlarının etkisi altında kalmaktadır. 2,524 metre yüksekliğinde olan Pidurutalagala dağı ülkenin en yüksek zirvesidir. Doğal kaynakları arasında kireç taşı, grafit, mineral kumlar, cevherler, fosfatlar, kil ve hidro enerji yer alır. Ülkede gerçekleşen doğal afetlerden başta gelenleri kasırga ve hortumlardır.

Ormansızlaştırma, toprak erozyonu, kaçak avcılık ve kentleşmenin etkisiyle tehlike altında olan yabani hayvanlar, madencilik ve artan çevre kirliliğiyle sahillerin bozulması, sanayi atıkları ve pissu akıntılarıyla kirlenen tatlısu kaynakları, artıkların yok edilmesi ve Kolombo'da hava kirliliği ülkenin çevre sorunlarını oluşturan unsurlar arasında yer alır.

Sri Lanka, çay tarımında önde gelen bir ülkedir.
 

Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER