Tayland çiçek siparişi, Flora Çİçek Türkiye


TAYLAND ÇİÇEK GÖNDER // TAYLAND ÇİÇEK SİPARİŞİ VER // ÇİÇEK ARA TAYLAND // Yurtdışı çiçek siparişi için seçmiş olduğumuz ürünler aşağıda listelenmektedir. Tayland çiçek siparişlerinizde %100 kalite ve teslimat garantisi Flora Çiçek Türkiye tarafından sağlanmaktadır. Teslimat tarihini ürünün teslim edileceği ülkenin tatil günleri haricindeki diğer günlerden seçiniz.Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde uygulanan fiyatları lütfen telefonla öğreniniz aynı gün saat 12 ye kadar verilen siparişler garanti edilir . Yurt dışı çiçek teslimatında bir çok ülke saat garantisi vermemektedir siparişinizin gün içerisinde teslimatı gerçekleşir.Bilgilerinize..

Tayland çiçek siparişi


Tayland, 1946'dan beri hüküm süren sevgili Kral Bhumibol Adulyadej yönetiminde anayasal bir monarşidir. Kral Bhumibol dünyanın en uzun süre hizmet veren devlet başkanıdır. Tayland'ın şu anki Başbakanı Yingluck Shinawatra, 5 Ağustos 2011'de bu rolde ilk kadın olarak göreve başladı.
 
Tayland'ın resmi dili Tay dili, Doğu Asya'nın Tai-Kadai ailesinden bir ton dilidir. Thai, kendisi Brahmic Indian yazı sisteminden gelen Khmer senaryosundan türeyen benzersiz bir alfabeye sahiptir. Yazılı Tayca ilk olarak MS 1292 civarında ortaya çıktı. Tayland'da yaygın olarak kullanılan azınlık dilleri arasında Lao, Yawi (Malayca), Teochew, Pzt, Khmer, Viet, Cham, Hmong, Akhan ve Karen bulunur.
 
Tayland'ın 2007 itibariyle tahmini nüfusu 63.038.247'dir. Nüfus yoğunluğu mil kare başına 317 kişidir. Büyük çoğunluğu, nüfusun yaklaşık yüzde 80'ini oluşturan etnik Thais'dir. Nüfusun yaklaşık yüzde 14'ünü oluşturan büyük bir etnik Çin azınlığı da var. Birçok komşu Güneydoğu Asya ülkesindeki Çinlilerin aksine, Çin-Tay toplumlarına iyi entegre edilmiştir. Diğer etnik azınlıklar arasında Malay, Khmer, Mon ve Vietnamlılar bulunmaktadır. Kuzey Tayland, toplam nüfusu 800.000'den az olan Hmong, Karen ve Mein gibi küçük dağ kabilelerine de ev sahipliği yapmaktadır.
 
Tayland, nüfusun yüzde 95'inin Budizm'in Theravada şubesine ait olduğu derin bir ruhsal ülkedir. Ziyaretçiler, ülkenin dört bir yanına dağılmış altın sivri Budist stupaları görecekler. Çoğunluğu Malay kökenli olan Müslümanlar nüfusun yüzde 4,5'ini oluşturmaktadır. Öncelikle ülkenin en güneyinde Pattani, Yala, Narathiwat ve Songkhla Chumphon eyaletlerinde bulunurlar. Tayland ayrıca Sihler, Hindular, Hristiyanlar (çoğunlukla Katolikler) ve Yahudilerin küçük nüfuslarına da ev sahipliği yapıyor.
 
Tayland çiçek siparişi sahil şeridi, Pasifik tarafında Tayland Körfezi ve Hint Okyanusu tarafında Andaman Denizi boyunca 3.219 km (2.000 mil) uzanıyor. Batı kıyısı, Aralık 2004'te Hint Okyanusu'nu Endonezya'nın merkez üssünden süpüren Güneydoğu Asya tsunami tarafından harap edildi. Tayland'ın en yüksek noktası 2,565 metre olan Doi Inthanon'dur. En düşük nokta, deniz seviyesindeki Tayland Körfezi'dir.
 
Tayland'ın hava durumu tropikal musonlar tarafından yönetilir, Haziran'dan Ekim'e kadar yağışlı bir mevsim ve Kasım ayında başlayan kuru bir mevsimdir. Yıllık ortalama sıcaklıklar 38 derece C (100 derece F), 19 derece C (66 derece F) düşüktür. Kuzey Tayland dağları, merkezi ova ve kıyı bölgelerinden çok daha soğuk ve biraz daha kuru olma eğilimindedir.
 
Tayland'ın "Tiger Ekonomisi", GSYİH büyüme oranının 1996'da yüzde +9'dan 1998'de yüzde -10'a düştüğü 1997-98 Asya mali krizi tarafından sarsıldı. yüzde yedi.
 
Tayland çiçek gönderme ekonomisi, ağırlıklı olarak otomotiv ve elektronik üretimi ihracatına (yüzde 19), finansal hizmetlere (yüzde 9) ve turizme (yüzde 6) dayanmaktadır. İşgücünün yaklaşık yarısı tarım sektöründe istihdam edilmektedir. Tayland, dünyanın en büyük pirinç ihracatçısıdır. Ülke ayrıca dondurulmuş karides, konserve ananas ve konserve ton balığı gibi işlenmiş gıdalar ihraç etmektedir. Tayland'ın para birimi baht.
 
Modern insanlar ilk olarak şu anda Tayland olan bölgeyi belki de 100.000 yıl kadar önce Paleolitik Çağ'a yerleştirdiler. Homo sapiens'in gelmesinden bir milyon yıl öncesine kadar, bölge, 1999'da fosilleşmiş kalıntıları bulunan Lampang Man gibi Homo erectus'a ev sahipliği yapıyordu.
 
Homo sapiens Güneydoğu Asya'ya taşınırken, uygun teknolojiler geliştirmeye başladılar: nehirlerde gezinmek için deniz taşıtları, karmaşık dokuma balık ağları, vb. İnsanlar ayrıca pirinç, salatalık ve tavuk da dahil olmak üzere bitki ve hayvanları evcilleştirdiler. Küçük yerleşimler verimli topraklar veya zengin balıkçılık noktaları etrafında büyüdü ve ilk krallıklara dönüştü.
 
İlk krallıklar etnik olarak Malay, Khmer ve Mon idi. Bölgesel yöneticiler kaynaklar ve toprak için birbirleriyle yarıştılar, ancak Tayland halkı güney Çin'den bölgeye göç ettiğinde hepsi yerinden edildi.
 
M.S. 10. yüzyılda etnik Thais istila etti, yöneten Khmer imparatorluğuyla savaştı ve Sukhothai Krallığı'nı (1238-1448) ve rakibi Ayutthaya Krallığı'nı (1351-1767) kurdu. Zamanla Ayutthaya, Sukhothai'yi konu alan ve güney ve orta Tayland'ın çoğuna hükmeden daha güçlendi.
 
1767'de istilacı Birmanya ordusu Ayutthaya başkentini görevden aldı ve krallığı bölüştürdü. Burma, Siyam lideri General Taksin tarafından yenilmeden önce Tayland merkezini sadece iki yıl tuttu. Ancak Taksin kısa süre sonra delirdi ve yerine bugün Tayland'ı yönetmeye devam eden Chakri hanedanının kurucusu Rama I geçti. Rama Başkenti Bangkok'daki mevcut yerine taşıdım.
 
19. yüzyılda Siam'ın Chakri yöneticileri, Avrupa sömürgeciliğinin Güneydoğu ve Güney Asya'nın komşu ülkelerinde süpürüldüğünü izledi. Burma ve Malezya İngiliz olurken, Fransızlar Vietnam, Kamboçya ve Laos'u aldı. Sadece Siam, yetenekli kraliyet diplomasisi ve iç gücü sayesinde sömürgeciliği savuşturmayı başardı.
 
1932'de askeri güçler, ülkeyi anayasal monarşiye dönüştüren bir darbe düzenledi. Dokuz yıl sonra Japonlar ülkeyi işgal etti ve Thais'i Laos'u Fransızlardan saldırmaya ve almaya davet etti. Japonya'nın 1945'teki yenilgisinin ardından, Thais aldıkları toprağa geri dönmek zorunda kaldı.
 
Mevcut hükümdar Kral Bhumibol Adulyadej, ağabeyinin gizemli ateş ölümünün ardından 1946'da tahta çıktı. 1973'ten bu yana, güç defalarca askeriyeden sivil ellere geçti.

 

Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER