Kayseri tomarza çiçek gönder, tomarza çiçekçi, tomarza çiçek siparişi, tomarza hediye gönder


Sayın Ziyaretçilerimiz, Bu reyonda bulunan Çiçeklerimiz İstanbul dışı siparişleriniz içindir. Kayseri ili için istemiş olduğunuz herhangi bir adrese bu sayfadan sipariş verebilirsiniz. şehir merkezi içerisinde her yere çiçek teslimatı ve belirttiğimiz her ilçeye teslimat yapıyoruz ....

Kayseri çiçek siparişi


Kayseri Tomarza ilçesi için bu sayfadan online çiçek ve hediye siparişi verebilirsiniz.

Tomarza Çiçekçi, Kayseri'ye 55 km dahildir bir ilçedir. Tomarza'ya bağlı 1 belediye, 46 köy vardır. Gelişmekte olan bir bir ilçedir. 1953 tarihinde ilçe oldu. 1330 metre rakımlı ilçenin toplam yüzölçümü 1.485 km²'dir.

İlçenin tarihi, il merkezi olan Kayseri ile aynıdır. Bölgenin çok eski bir yerleşim yeri olduğu İlçe merkezi ve Dadaloğlu Kasabasında bulunan ve bugün Kayseri’deki müzelerde sergilenen ilk çağlara ait hayvan heykelleri, paralar ve kabartma resimlerden anlaşılmıştır.

Tomarza çiçek siparişi,

1071 yılında Alparslan’ın Malazgirt Zaferinden sonra Anadolu’nun fethine kadar bölge olduğu Kapadokyalılar, Büyük İskender’in Makedonya İmparatorluğu, Pers İmparatorluğu ve Romalıların idaresinde kalmıştır. Malazgirt Zaferinden sonra bölgeye Uygur Türkleri ile İran'dan gelen Afşar Türkleri yerleşmiştir. Tomarza Osmanlı İmparatorluğu idaresinde iken de aynı isimle anılmış ve arak yönetilmiştir.

Tomarza, I. Dünya Savaşı'nda Kuva-yi Milliye kuvvetlerine evinde yapmıştır. Özellikler Pusatlı mahallesi ve çevresi, Kuva-yi Milliye'ye cephanelik ambarı oldu. Mahallenin adı da burdan içindir. Pusat silah ve cephane anlamındadır. Fransızlar, güneyden Anadolu'yu işgale başlamışlar ve Adana'nın başında çalışıyorlar ve ordan Kayseri il sınırına kadar oldulerdir. Sonraları, Bakırdağı beldesine kadar olacak. Kuva-yi Milliye birlikleri Pusatlı ve çevresine cephane yerleştirmişlerdir.
 
Aygörmez dağları (2072m), Süvegen (1953m), İlçenin güney ve renklerde ise Torosların Tahtalı kolunu oluşturan sıradağlar vardır. Buradaki önemli yükseltiler; Dumanlı, Adaçe, Kızılgün, İliman, Büyük ve Küçük Kızıldağlar, Güngörmez, Soğanlı ve Kocadağ’dır. İlçenin 9 km. seçtiğiniz bulunan Sümengen Dağları hayvancılıkla uğraşanların ve arıcıların sürekli bir uğrak yeri olması gerekir. Kuzeybatı çevresinde yer Erciyes Dağı ise mağrur bir komutan edasıyla adeta bu dağları selamasında. Tomarza çiçek gönder.
 
İlçenin belli başlı üç ovası bulunmaktadır. bunlar; Göstere Ovası, Özlüce kasabası altında Mandal Ovası ile Pusatlı mahallesi bulunmaktadır Çukuryavşan ovalarıdır.
 
Zamantar Irmağı İlçe topraklarına Tatar, Akmezar, Köprübaşı, Bostanlık, Süvegenler, Şıhbarak, Böke ve Culha mahallelerinin arazisinde geçerek Develi ilçe sınırlarına girer.
 
Tomarza çerezlik kabak çekirdeği ve doğal taşı ile ünlüdür.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER