Ürdün çiçek gönderimi // çiçek siparişi Ürdün // en iyi fiyatlar en hızlı teslimat


ÜRDÜN ÇİÇEK GÖNDERİMİ // ÜRDÜN ÇİÇEK SİPARİŞİ Yurtdışı çiçek siparişi için seçmiş olduğumuz ürünler aşağıda listelenmektedir. Ürdün çiçek siparişlerinizde %100 kalite ve teslimat garantisi Flora Çiçek Türkiye tarafından sağlanmaktadır. Teslimat tarihini ürünün teslim edileceği ülkenin tatil günleri haricindeki diğer günlerden seçiniz.Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde uygulanan fiyatları lütfen telefonla öğreniniz aynı gün saat 12 ye kadar verilen siparişler garanti edilir . Yurt dışı çiçek teslimatında bir çok ülke saat garantisi vermemektedir siparişinizin gün içerisinde teslimatı gerçekleşir.Bilgilerinize..

Ürdün çiçek siparişi


Ürdün ya da resmi adıyla Ürdün Haşimi Krallığı Ortadoğu'da bir Arap ülkesidir. Kuzeyinde Suriye, kuzey doğusunda Irak, güneyinde ve doğusunda Suudi Arabistan, batısında İsrail ve Batı Şeria ile sınır komşusudur. Başkenti Amman olan Ürdün'ün temel dini İslam ve ana dili Arapçadır.

Ürdün ilk olarak MÖ 2000'de Amoritler tarafından yerleşti. Diğer birçok eski ulus ve imparatorluk, yıllar içinde toprağa yerleşecek veya fethedecektir. Bunlar arasında Hititler, Mısırlılar, İsrailliler, Süryaniler, Babiller, Persler, Yunanlılar ve Romalılar vardı.
Ülkenin başkenti ve en büyük şehri, M.Ö. 13. yüzyılda şehri başkent yapan Ammonitlerin adını taşıyan Amman'dır. Amman, daha sonra Roma Decapolis'in büyük bir Orta Doğu antik kentinin Philadelphia'sıydı ve şimdi bölgenin başlıca ticaret ve ulaşım merkezlerinden biri ve Arap dünyasının önemli kültürel başkentlerinden biri olarak hizmet veriyor.
 
En önemli Ürdün medeniyetlerinden biri Nabatean Krallığı idi. Bölgenin önemli bir ticaret merkezi haline gelen Petra'da ünlü başkentleri inşa ettiler. Ayrıca daha sonra Modern Arap alfabesi olacak Kuzey Arap Senaryosunu da geliştirdiler. Nabatean İmparatorluğu mevcut Ürdün'ün çoğunu ve çevresindeki arazileri zirvede kontrol etti. Daha sonra Pers İmparatorluğu ve nihayetinde Roma İmparatorluğu tarafından ele geçirildi.
 
1516'da Ürdün Osmanlı İmparatorluğu'nun bir parçası oldu. İngiltere'ye verilecek olan I.Dünya Savaşı'nın sonuna kadar Osmanlı İmparatorluğu'nun bir parçası olarak kalacaktı. İngilizler Prens Abdullah tarafından yönetilen Transjordan Emirliği'ni yarattı, ancak İngiliz yönetimi altında. 1946'da Ürdün bağımsız bir ülke oldu.
 
Ürdün, çok sayıda medeniyetin izlerini taşıyan eski bir ülkeyi işgal eden genç bir devlettir. Ürdün Nehri tarafından eski Filistin'den ayrılan bölge, İncil tarihinde önemli bir rol oynadı. Moab, Gilead ve Edom'un eski İncil krallıkları, Nabatean krallığının başkenti ve Romanya'nın Arabistanlı Petraea'nın başkenti Petra'nın ünlü kırmızı taş şehri Petra'nın sınırları içinde. İngiliz gezgin Gertrude Bell Petra'dan, “Tamamen pembe ve harika bir masal şehri gibi” dedi. 1918'e kadar Osmanlı İmparatorluğu'nun bir parçası olan ve daha sonra Birleşik Krallık'ın bir görevi olan Ürdün, 1946'dan beri bağımsız bir krallık olmuştur. Arap dünyasının siyasi olarak en liberal ülkeleri arasındadır ve bölgeyi etkileyen sıkıntılara rağmen, yöneticileri barışı ve istikrarı koruma taahhüdünü ifade ettiler.

Ürdün İslamiyet yayılınca Arap-İslam Devleti'nin sınırları altındaydı. Bir dönem sonra; önce Memluk, sonra Osmanlı egemenliğine giren Ürdün, I. Dünya Savaşı sonunda Türk egemenliğinden çıktı. 1921 yılında İngiliz mandası olarak Mavera-i Ürdün Emirliği adını aldı ve başına da Şerif Hüseyin'in oğlu I. Abdullah geçti.

I. Abdullah, İngilizlerden bağımsız hareket etmek isteyince öldürüdü ve yerine oğlu Tallal geçti. Akli dengesini yitiren Tallal tedavi olmak için İstanbul'a geldi ve yerine oğlu Hüseyin geçti. Hüseyin'in vefatından sonra ise yerini Kral Abdullah aldı.

Ürdün, II. Dünya Savaşı'nın ardından bağımsız bir krallık oldu.

Coğrafya
Orta Doğu, Suudi Arabistan'ın kuzeybatısında bir ülke olan Ürdünün coğrafi konumu: 31 00 Kuzey enlemi, 36 00 Doğu boylamıdır. Yüzölçümü: 92,300 km², Sınır komşuları: Irak 181 km, İsrail 238 km, Suudi Arabistan 728 km, Suriye 375 km, Batı Şeria 97 km'dir. İklimi: Kuru çöl iklimi. Batı kısımlarda Kasım - Nisan ayları arasında yağmur mevsimi yaşanır. Doğal kaynakları: Fosfat, potas olup petrol yönünden zengin değildir.

 

Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER