Vanuatu Çiçek Siparişi


vanuatu çiçek gönder

Vanuatu Çiçek Siparişi


Vanuatu, resmi adıyla Vanuatu Cumhuriyeti, Güney Büyük Okyanus'ta yer alan bir ada ülkesidir. Volkanik kökene sahip olan takımada, Avustralya'nın 1750 km doğusunda, Yeni Kaledonya'nın 500 km güneydoğusunda, Fiji'nin batısında, Solomon Adaları'nın ...Başkent: Port Vila, Kıta: Okyanusya, Nüfus: 252.763 Para birimi: Vatu, Komşu Ülkeler: Fiji, Yeni Kaledonya, Avustralya, Yeni Zelanda, Solomon Adaları

Vanuatu, Güney Pasifik Okyanusu'nda küçük bir ada ülkesidir. 1606 yılında Portekizli kaşif Pedro Fernandez De Quiros tarafından keşfedilmeden önce adalarda binlerce yıl yaşandı. Ancak, Avrupalılar yıllarca geri dönmediler. 1774'te Kaptan Cook adaları ziyaret etti ve onlara Yeni Hebridler adını verdi.
 
Güneybatı Pasifik Okyanusu'ndaki ülke olan Vanuatu, Fiji'nin yaklaşık 500 mil (800 km) batısında ve Avustralya'nın 1,100 mil (1,770 km) doğusunda yer alan 13 ana ve daha küçük adalardan oluşan bir zincirden oluşuyor. Adalar, düzensiz bir Y şeklinde, yaklaşık 400 mil (400 mil) boyunca kuzey-güney uzanır. Torres Adaları en kuzeydeki gruptur. Torres grubundan güneye doğru, ana adalar Banks Islands grubunda Vanua Lava ve Santa Maria (Gaua), Espiritu Santo, Aoba (Ambae), Maéwo, Pentecost, Malakula, Ambrym, Épi, Éfaté, Erromango, Tanna ve Anatom'dur. . Anatom'un yaklaşık 200 mil (320 km) güneydoğusunda, iki ıssız ada olan Hunter ve Matthew, Vanuatu ve Fransa tarafından (Yeni Kaledonya'nın bir parçası olarak) iddia ediliyor.
 
Yıllar boyunca, Fransa ve İngiltere'den birçok kolonist adalara yerleşti. Fransızlar ve İngilizler ortak adaları yönetmeye karar verdiler. Adalar 1980'de adını Vanuatu Cumhuriyeti olarak değiştirerek bağımsızlık kazandı.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER