Virjin Adaları Çiçek Siparişi


virjin adaları çiçek gönder

Virjin Adaları Çiçek Siparişi


ABD Virjin Adaları Karayip Denizinde bulunan ABD'ye bağlı adalar topluluğudur. Başkent: Charlotte Amalie, ABD Virgin Adaları, Nüfus: 104.737 Para birimi: ABD doları, Kıta: Kuzey Amerika, Resmi dili: İngilizce

ABD Virjin Adaları olarak da adlandırılan ABD Virjin Adaları, Büyük Antiller'in doğu ucunda, Porto Riko'nun yaklaşık 40 mil (64 km) doğusunda, Karayip Denizi'nde, Amerika Birleşik Devletleri'nin tüzelsiz ada bölgesini organize etti. Bölge coğrafi olarak komşu İngiliz Virgin Adaları'nı da içeren Virgin Adaları grubunun bir parçasıdır.

Jeolojik olarak, İngiliz Virgin Adaları ile ABD Virgin Adaları, Porto Riko'nun merkezi hata bloğu dağ sıralarının bir uzantısıdır ve bu nedenle Büyük Antiller'in bir parçasıdır. Bunlar parçalara kireçtaşı ve alüvyonla üst üste gelen metamorfize magmatik ve tortul kayalardan oluşur ve kıta sahanlığından St. Thomas üzerindeki Crown Dağı'nda, 4727 metre (389 metre) maksimum yüksekliklerine yükselir. John üzerinde dağ ve 218 kilometrekarelik bir alana sahip olan adaların en büyüğü olan St. Croix'deki Mount Eagle'da 1.088 fit (332 metre). St.Thomas ve St.John çok sağlamdır, ancak St. Croix’in dağları kuzeyde sınırlıdır ve güneyde düz bir düzlük açıklığı vardır. Tüm adalar saçaklı mercan resifleri ile çevrilidir ve antik yükseltilmiş resifler ana adaları çalar.

İklim hoştur, St.Thomas sıcaklıkları Ocak ayında gün boyunca ortalama 28 ° C ve Temmuz ayında 88 ° F (ortalama sıcaklık) ortalama 82 ° F'dir. . Gece minimum sıcaklıkları yaklaşık 6 ° C daha soğuktur ve tropik bölgelerde bağıl nem düşüktür. Yağış miktarı, Eylül ile Aralık ayları arasında belirgin yağışlı bir mevsim ile yıllık yaklaşık 1,100 mm'dir. Kuraklık periyodik olarak meydana gelir ve kasırgalar adalara nadiren vurabilir. Erken ekim alanı, şimdi St. Thomas'ın sadece birkaç yerinde bulunan ve başka yerlerde ikincil ormanlık ve çalılıklarla değiştirilen adaların tropikal ormanını tahrip etti. Ada faunası seyrek, kuşlar için tasarruf sağlar, ancak çevredeki denizler ticari ve oyun türlerinde bol miktarda bulunur.

Toplam arazi alanının yaklaşık beşte biri, çoğu St. Croix'teki tarım arazisidir. 20. yüzyılın sonlarında tarımsal üretim, geleneksel olarak şeker kamışı bağımlılığından daha çeşitlendirilmiş ürünlere geçmiştir. Meyveler (özellikle mango, muz, papaya ve avokado) ve sebzeler (özellikle domates ve salatalık) yetiştirilen başlıca ürünlerdir. Sığırlar (St. Croix'te çiftleşmiştir), keçiler, koyunlar ve domuzlar ana hayvanlardır. St. Croix, ada ihtiyaçları için yeterli süt üretmektedir. Hükümet, çiftçilerin su arzını iyileştirmek için St. Croix ve St. Thomas üzerinde barajlar inşa etti. Arazinin sadece yüzde 6'sı ormanlıktır, ancak hükümet maun ile St. Croix'in geniş alanlarını dikti ve St. Thomas'ın bazı kısımlarını yeniden ağaçlandırdı. St.John'daki bir koy ormanı, defne rom endüstrisi için yaprak sağlar. Balıkçılık yerel ihtiyaçları karşılamak ve spor balıkçılığı ile sınırlıdır.
 
Adalar çok az yerli enerji kaynağına sahiptir ve bu nedenle uzun süredir, özellikle elektrik enerjisi üretimi için, ihtiyaçlarının çoğunu karşılamak için ithal petrol ürünlerine güvenmiştir. Bu sorunu hafifletmek için bölge, jeneratörlerini propan ve akaryakıt kullanmalarına izin vermek, adalarda enerji verimliliğini artırmak ve yenilenebilir enerji kaynakları geliştirmek için dönüştürmeye çalıştı. Güneş enerjisi, bölgenin enerji üretiminde küçük fakat büyüyen bir rol oynamaktadır.
 
Rom damıtma geleneksel olarak adaların birincil endüstrisiydi, ancak üretim sonunda petrol arıtımı, saat montajı ve kimyasallar, farmasötikler ve kıyafetlerin imalatını içerecek şekilde çeşitlendi. Petrol arıtımı, otuz yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren St. Croix'teki HOVENSA tesisinin kapatılmasıyla 2012'de sona erdi. Tesis, dünyanın en büyük tesislerinden biri olmuş ve adaların yakıt arzının çoğunu üretmişti. Kapanışının ekonomi üzerindeki etkisi, önemli miktarda iş ve gelir kaybının yanı sıra petrol ürünlerinin kaybını da içeriyordu. ABD hükümeti, belirli üreticilerin ABD'ye gümrüksüz girmesine izin vererek sektörü teşvik ediyor ve yerel hükümet vergi teşvikleri sundu.
 
HOVENSA kapanışının olumsuz etkileri adaların ithalat ve ihracatına yayıldı. Rafineri kaybından önce, birincil ithalat ham petrol (özellikle Venezuela'dan) ve ana ihracat rafine edilmiş petrol (esas olarak Amerika Birleşik Devletleri'ne gönderildi). İhracat yıllık bazda ithalatın beşte dördünden fazlasını oluşturdu. Rafineri kapatıldıktan sonra ihracat keskin bir şekilde daralmış, ancak kayıplar daha sonra turizm sektöründeki büyüme ile dengelenmiştir. Petrol dışında ihracat, rom, giysi ve saatleri içerir ve ana ithalat gıda ve mamul mallardır. Başlıca ticaret ortakları Çin, ABD ve Avrupa Birliği'nin bazı ülkeleridir.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER