Yeni Zelanda çiçek siparişi // Yeni Zellanda çiçek siparişi //Yeni Zellanda çiçek siparişi


Yeni Zelanda çiçek gönderimi Yeni Zelanda ya çiçek yollayın Yurtdışı çiçek siparişi için seçmiş olduğumuz ürünler aşağıda listelenmektedir. Yeni Zellanda çiçek siparişlerinizde %100 kalite ve teslimat garantisi Flora Çiçek Türkiye tarafından sağlanmaktadır. Teslimat tarihini ürünün teslim edileceği ülkenin tatil günleri haricindeki diğer günlerden seçiniz.Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde uygulanan fiyatları lütfen telefonla öğreniniz aynı gün saat 12 ye kadar verilen siparişler garanti edilir . Yurt dışı çiçek teslimatında bir çok ülke saat garantisi vermemektedir siparişinizin gün içerisinde teslimatı gerçekleşir.Bilgilerinize..

Yeni Zelanda çiçek siparişi


Başkent: Wellington
Nüfus: 4.545.627 (2018)
Resmi Diller: Maori, İngilizce
Para birimi: Yeni Zelanda doları (NZD)
Hükümet Biçimi: Anayasal monarşi altındaki parlamenter demokrasi; bir ulus topluluğu
İklim: Keskin bölgesel kontrastlarla ılıman
Toplam Alan:268.838 kilometre kare
 
Yeni Zelanda Avustralya'nın 1.000 mil (1.600 km) güneydoğusunda Okyanusya'da bulunan bir ada ülkesidir. En büyüğü Kuzey, Güney, Stewart ve Chatham Adaları olan birkaç adadan oluşur. Ülke liberal bir siyasi tarihe sahiptir, kadın haklarında erken bir öneme sahiptir ve özellikle yerel Maori ile etnik ilişkilerde iyi bir sicile sahiptir. Buna ek olarak, Yeni Zelanda bazen "Yeşil Ada" olarak da adlandırılır, çünkü nüfusu yüksek çevre bilincine sahiptir ve düşük nüfus yoğunluğu ülkeye büyük miktarda bozulmamış vahşi doğa ve yüksek düzeyde biyolojik çeşitlilik verir.
 
1642'de Hollandalı kaşif Abel Tasman, Yeni Zelanda'yı keşfeden ilk Avrupalı ​​oldu. Ayrıca, Kuzey ve Güney adalarındaki eskizleriyle adaları haritalamayı deneyen ilk kişiydi. 1769'da Kaptan James Cook adalara ulaştı ve onlara ilk Avrupalı ​​oldu. Ayrıca üç Güney Pasifik yolculuğu serisine başladı, bu sırada bölgenin kıyı şeridini kapsamlı bir şekilde inceledi.
 
18. ve 19. yüzyılın başlarında Avrupalılar resmen Yeni Zelanda'ya yerleşmeye başladılar. Bu yerleşimler birkaç kereste, fok avı ve balina avcılığı karakollarından oluşuyordu. İlk bağımsız Avrupa kolonisi, Birleşik Krallık'ın adaları ele geçirdiği 1840 yılına kadar kurulmadı. Bu, İngilizler ve yerli Maori arasında birkaç savaşa yol açtı. 6 Şubat 1840'ta, her iki taraf da kabileler İngiliz kontrolünü tanıdıysa Maori topraklarını koruma sözü veren Waitangi Antlaşması'nı imzaladı.
 
Bu anlaşmayı imzaladıktan kısa bir süre sonra, Maori topraklarında İngilizlerin tecavüzüne devam edildi ve Maori kara savaşları ile 1860'larda Maori ve İngiliz arasındaki savaşlar güçlendi. Bu savaşlardan önce, 1850'lerde anayasal bir hükümet gelişmeye başladı. 1867'de Maori'nin gelişmekte olan parlamentoda yer ayırmasına izin verildi. 19. yüzyılın sonlarında, parlamento hükümeti sağlamlaştı ve kadınlara 1893'te oy kullanma hakkı verildi.
 
Yeni Zelanda'nın parlamenter bir hükümet yapısı vardır ve Milletler Topluluğu'nun bağımsız bir parçası olarak kabul edilir. Resmi yazılı bir anayasası yoktur ve 1907'de resmi olarak bir hakimiyet ilan edilmiştir.
 
Yeni Zelanda'da birincisi icracı olmak üzere üç hükümet dalı vardır. Bu şubeye devlet başkanı olarak görev yapan ancak bir vali tarafından temsil edilen Kraliçe II. Elizabeth başkanlık eder. Hükümet başkanı olarak görev yapan başbakan ve kabinesi de yürütme kolunun bir parçası. Hükümetin ikinci kolu yasama organıdır. Parlamentodan oluşur. Üçüncüsü, Bölge Mahkemeleri, Yüksek Mahkemeler, Temyiz Mahkemesi ve Yargıtay'dan oluşan dört düzeyli şubedir. Buna ek olarak, Yeni Zelanda'da biri Maori Kara Mahkemesi olan ihtisas mahkemeleri bulunmaktadır. Yeni Zelanda, her ikisi de konsey seçilen 12 bölgeye ve 74 bölgeye, ayrıca çeşitli topluluk kurullarına ve özel amaçlı organlara ayrılmıştır.
 
Yeni Zelanda'daki en büyük endüstrilerden biri otlatma ve tarım sektörleridir. 1850'den 1950'ye kadar, Kuzey Adasının çoğu bu amaçlar için temizlendi ve o zamandan beri, bölgede bulunan zengin otlaklar başarılı koyun otlatmalarına izin verdi. Bugün, Yeni Zelanda dünyanın başlıca yün, peynir, tereyağı ve et ihracatçılarından biridir. Ek olarak, Yeni Zelanda kivi, elma ve üzüm de dahil olmak üzere çeşitli meyve türlerinin büyük bir üreticisidir.
 
Buna ek olarak, sanayi Yeni Zelanda'da da büyümüştür ve en iyi endüstriler gıda işleme, ağaç ve kağıt ürünleri, tekstil, ulaşım ekipmanları, bankacılık ve sigorta, madencilik ve turizmdir.
 
Yeni Zelanda değişen iklimlere sahip bir dizi farklı adadan oluşur. Ülkenin çoğu, yüksek yağışlı ılıman sıcaklıklara sahiptir. Ancak dağlar aşırı soğuk olabilir.
 
Ülkenin ana bölümleri Cook Boğazı ile ayrılan Kuzey ve Güney adalarıdır. Kuzey Adası 44.281 mil karedir (115.777 kilometrekare) ve alçak, volkanik dağlardan oluşur. Volkanik geçmişi nedeniyle, Kuzey Adasında kaplıcalar ve gayzerler bulunmaktadır.
 
Güney Adası 151.015 km2'dir ve buzullarla kaplı kuzeydoğu-güneybatı yönelimli bir dağ sırası olan Güney Alpleri içerir. En yüksek zirvesi, Maori dilinde Aoraki olarak da bilinen Cook Dağı'dır ve deniz seviyesinden 3,764 metre yükseklikte. Bu dağların doğusunda, ada kuru ve ağaçsız Canterbury Ovaları'ndan oluşuyor. Güneybatıda, adanın sahili yoğun ormanlıktır ve fiyortlarla tırtıklıdır. Bu alanda ayrıca Yeni Zelanda'nın en büyük milli parkı Fiordland bulunmaktadır.

 

Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER