Yumurtalık‎ çiçekçi, yumurtalık‎ çiçek gönder, yumurtalık‎ hediye siparişi, yumurtalık‎ hediye gönder


adanaÇiçek----adana çiçek yolla ------------------------- Sayın Ziyaretçilerimiz, Bu reyonda bulunan Çiçeklerimiz İstanbul dışı siparişleriniz içindir. Adana ili ve belirtilen ilçeler İçerisinde istemiş olduğunuz herhangi bir adrese bu sayfadan sipariş verebilirsiniz.

Adana çiçek siparişi


Adana Yumurtalık ilçesi için bu sayfadan online çiçek ve hediye siparişi verebilirsiniz.

Tarih meraklıları antik kentlerin kalıntılarını keşfetmekten zevk alırken, doğa severler Toros dağlarında serin ve temiz havayı soluyor.

Çukurova (Kilikya) Ovası'nın kalbinde yer alan  Türkiye'nin dördüncü büyük şehri  Adana  , MÖ 7. binyıldan kalma bir tarihe sahiptir. Araziyi işgal eden ve egemen olan çok sayıda medeniyet, arkeolojik hazinelerin katmanlarını bıraktı, bölgenin karmaşık geçmişi için ipuçları. Tarih meraklıları antik kentlerin kalıntılarını keşfetmenin tadını çıkarırken, doğa severler Toros Dağları'nın yamaçlarında ve yaylalarında serin ve temiz havayı soluyor.
Yumurtalık gezilmesi gereken en güzel ilçelerinden biridir .Yumurtalık çiçekçi ve çiçekçiler adanada güzel işler yapmaktadırlar.
 
Eski uygarlıkların gizemleri
Adana, tarih boyunca önemini koruyan nadir şehirlerden biridir. Hem ticaret yollarında hem de askeri yollarda kilit bir stratejik konuma sahip olan Adana, kenti yöneten medeniyetler ara sıra değişti. On sekiz medeniyet, bir binayı, bir anıtı veya yazıt olsun, her biri kendi egemenliğini bölge üzerinde ebedi yapmaya çalışıyormuş gibi izlerini bırakarak şehri yönetmiştir.
 
Bölgeye saygı duyan ve kazanan her medeniyet bugün geride bıraktıkları harabelerde izlenebilir. Adana tarihinde rol oynayan medeniyetlerin gizemleri bazen antik kentlerde, bazen de kent çevresindeki ovalarda yetişen toprak höyüklerinde gizlidir. İlde modern Adana'nın varisi olduğu tarihi ve kültürel zenginliği fazlasıyla sergileyen ondan fazla önemli antik yerleşim yeri vardır.
 
Yumurtalık çiçekçi,
 
Misis antik kenti  Ceyhan Nehri  kıyısında yer alır.  Adana ve Ceyhan arasındaki karayolu üzerinde. Bugün Yakapınar olarak adlandırılan bu eski yerleşimin tarihi, şehrin birincil askeri ve ticaret yollarına inşa edildiği Hitit Dönemi'ne üç bin yıl öncesine dayanıyor. Ceyhan Nehri üzerindeki dokuz kemerli Misis Köprüsü, MS 4. yüzyılda Roma döneminde inşa edilmiştir ve Misis Mozaik Müzesi, yerel kazılarda bulunan mozaiklere ev sahipliği yapmaktadır. Sahil kasabası Yumurtalık yakınlarında Ayaş antik kenti kalıntıları bulunmaktadır. Şehir, Asklepion kalıntılarını içerir. Şehirde görülmeye değer diğer yapılar ise Liman (Liman) Kalesi, Süleyman Kulesi ve Marco Cliff'in deniz kayalıklarından günümüzdeki Küçük Karataş köyüne uzanan karada kurulan iskelesi Magarsus'tur.
 
Antik Mallos şehrinin dini merkeziydi, Antik Kilikya'nın başlıca şehirlerinden biri olan tapınakları, özellikle Büyük İskender'in bir zamanlar dua ettiği Athena Tapınağı için ünlüdür. Antik kenti UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Anazarbus (Anavarza) ,  408 yılında Kilikya'nın başkenti oldu. Muhteşem bir zafer kemeri, kale, sütunlar ve iki mozaik döşeli havuz sergileyen bir açık hava müzesi. Şar  , Hititler için önemli bir merkezdi ve en çarpıcı yapı, Roma döneminde MS 2. yüzyılda inşa edilen bir tapınağın Ala Kapısı idi. Adana'nın gizli tarihini ortaya koyan Tepebağ'ın bugünkü mahallesindeki kazılar devam etmektedir. Tepebağ höyüğünden elde edilen buluntular arasında antik eserler ve geç Osmanlı sivil mimarisinin güzel örnekleri bulunmaktadır. Yumurtalık çiçek gönder.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER