Yunanistan çiçek gönderimi // Yunanistan çiçek siparişi // Yunanistan çiçekçiler


YUNANİSTAN ÇİÇEK SİPARİŞİ // YUNANİSTAN ÇİÇEK GÖNDERİMİ Yurtdışı çiçek siparişi için seçmiş olduğumuz ürünler aşağıda listelenmektedir. Yunanistan çiçek siparişlerinizde %100 kalite ve teslimat garantisi Flora Çiçek Türkiye tarafından sağlanmaktadır. Teslimat tarihini ürünün teslim edileceği ülkenin tatil günleri haricindeki diğer günlerden seçiniz.Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde uygulanan fiyatları lütfen telefonla öğreniniz aynı gün saat 12 ye kadar verilen siparişler garanti edilir . Yurt dışı çiçek teslimatında bir çok ülke saat garantisi vermemektedir siparişinizin gün içerisinde teslimatı gerçekleşir.Bilgilerinize..

Yunanistan çiçek siparişi


 

Yunanistan çiçek gönder

Yunanistan ve Türkiye birbirlerine ne kadar da çok benzer… Bir denizin iki ayrı yakası, uzaktan iki kardeşin çocukları, aynı sofralara oturup aynı yemekleri yiyen, ayrı dilleri konuşan iki milletiz biz. Osmanlı yönetiminde yaşamış, aynı ülkeyi paylaşmış ve aynı yollarda yürümüşüzdür. 

Benzer özellikler değil de farklı özellikleri alsak daha rahat anlaşılacak bir yakınlıktır bu.  Farklarımızda sadece iki öğe bulunur; din ve dil. Bu ikisini çıkarınca kimse aradaki farkı anlayamaz. İki ülke insanında birbirlerine olan dış görünüş benzerliği sayılanları destekler niteliktedir. Türk ve Yunanları ayıran sadece bir Ege Denizidir...

Türkiye de doğmuş büyümüş olup eğitim, iş veya evlilik gibi nedenler ile Yunanistana yerleşmiş milletimiz yapılan araştırmalara göre ciddi rakamlara ulaşmıştır. Ayrıca ikültürlerin birbirlerine benzerliği veYunanistanın Türkiye’ye yakınlığı da yaşayan vatandaşlarımıza kolaylık sağlamıştır. İki ülke arasının yakınlığından dolayı Türkiye de doğup da herhangi bir sebepten ötürü Yunanistana yerleşen vatandaşlarımızn Türkiyeden sipariş ettikleri ürünler ilerleyen teknolojinin yardımıyla da artık daha kısa sürede ellerinde olmaktadır. Daha önceden de söylediğimiz gibi kültürel benzerlikten ötürü yiyecek konusunda az olan sipariş yerini Türkiye de yetişen çiçek siparişine vermektedir. Yunanistan ile Türkiyenin kültürel olduğu kadar iklimininde benzer oluşu çiçek siparişlerini hızlandırmıştır. Ayrıca Yunanistandaki vatandaşlarımızın tatillerde görüp beğendikleri çiçekleri de yıl içinde Türkiyeden Yunanistana sipariş ettikleri bilinmektedir. Eğer sizde Yunanistanda yaşayan bir bireyseniz ve sevdiklerinize, Türkiye de beğendikleri çiçekleri ya da Yunanistan da kimsede görülmeyen Türkiye endemik türlerinden olan bir çiçek vermek istiyorsanız bunun için yapmanız gereken çok basit… İnternet arama motoruna Yunanistan çiçek sipariş, Yunanistana nasıl çiçek sipariş yapılır, ya da Yunanistana çiçek gönderen siteler gibi kelime gruplarını yazmanız ve Nereye çiçek. com sitemize giriş yapmanız yeterli. Uzun yıllardır birlikte çalışan işinde profesyonel ekibimiz ve güvenilir taşıma elemanlarımız ile sizlere hizmet vermekten gurur duyarız. Ayrıca sipariş amacınıza uygun aranjmanların bütçenize uygun fiyatlar ile sunulduğundan hiç şüpheniz olmasın. Ayrıca Türkiye saati ile 16.00’dan önce gönderdiğiniz siparişler Yunanistana aynı gün içerisinde ulaşır. Böyelece süprizleriniz geç kalmaz. Unutmayın ki sizin için değerli gün bizim içinde özeldir.

Yunanistan Cumhuriyeti ya da kısaca Yunanistan;  Güneydoğu Avrupa'da Balkan Yarımadası' nın güney ucunda yer alan bir ülke. Avrupa Birliği ve Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü üyesi Yunanistan, Türkiye'nin batı komşusudur. Arnavutluk, Bulgaristan ve Makedonya Cumhuriyeti ile de sınır paylaşmaktadır.

Osmanlı Devletinin zayıflaması sürecinde, 19. yüzyılın büyük emperyal devletlerince İstanbul'un idaresinden çıkartılarak kurulan 28 yeni devletten biridir.

Yunanistan adı antik İyonya'nın (bugünkü İzmir, Aydın, Manisa, Muğla bölgesi) Arapça ve Farsça söyleniş şeklinden gelir.

Orta Çağ'da Bizans İmparatorluğu ve sonra Osmanlı Devleti dönemlerinde Romalı anlamına gelen Rum adı kullanıldı. Bu isim bugün daha çok Kıbrıs'nın güneyi, İstanbul ve Ege'deki Yunan asıllı halkı ifade etmek için kullanılmakta, Yunanistan'da yaşayanlara sıkça yapılan bir hata ile Yunanlı denilmektedir. Bunun yerine hem bu milletten olan kişiyi ifade etmek hem de Yunanistan'a ait olduğunu belirtmek için Yunan sözcüğü kullanılır. 

Yunanistan, 1981'den beri Avrupa Birliği[2], 1952'den beri NATO, 1961'den beri OECD[3], 1995'den beri Batı Avrupa Birliği ve 2005'den beri Avrupa Uzay Ajansı[4] üyesidir. Atina ülkenin başkenti; Selânik, Patras, Kandiye, Volos, Yanya, Yenişehir ve Kavala,Vodina ülkenin bazı diğer büyük şehirleridir.

Balkan Yarımadası üzerine kurulu olan Yunanistan, 35° - 41°'Kuzey / 19 - 22°'Batı koordinatları arasında yer alır, doğuda Türkiye, kuzeyde Bulgaristan ve Makedonya Cumhuriyeti, kuzeybatıda ise Arnavutluk ile komşudur. Batısında İyon Denizi, güneyinde Akdeniz, doğusunda ise Ege Denizi ile çevrili olan Yunanistan, yaklaşık 3000 ada ve kayalığa sahiptir. Bu adalardan 227'sinde yerleşim olup, sadece 78'inde 100 kişiden fazla insan yaşamaktadır.

Yunanistan'ın 1935 kilometre uzunluğunda kara sınırı vardır;

Türkiye ile 203 km (kara sınırı 203, deniz ile birlikte, Trakya'dan Rodos'a kadar 931 km deniz sınırı)
Arnavutluk ile 282 km
Bulgaristan ile 494 km
Makedonya Cumhuriyeti ile 228 km
Deniz sınırları ise adalar ile birlikte 15,021 kilometredir. Ege Denizi'nde kıyısı bulunan iki devlet olan Türkiye ve Yunanistan'ın karasuları 6 deniz milidir.Bu kara suları Türkiye ile Yunanistan arasında soruna neden olmaktadır.

 

Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER