İzlanda Çiçek Siparişi


izlanda çiçek gönder

izlanda Çiçek Siparişi


İzlanda Çiçek Göndermek

İzlanda, Atlas Okyanusu'nun kuzeyinde Grönland'ın güneydoğusu ile İskandinavya ve Britanya Adası'nın kuzeybatısında yer alan bir ada ve Avrupa ülkesi. Başkent: Reykjavík, Alan: 103.001 km² Nüfus: 323.002 Para birimi: İzlanda kronası, Resmi dili: İzlandaca

İzlanda, Kuzey Kutup Dairesi yakınında, Grönland ve Norveç arasında Atlantik Okyanusu'nda bulunan bir adadır. 103.000 km2'lik bir ada, Macaristan ve Portekiz veya Kentucky ve Virginia ile yaklaşık aynı büyüklüktedir. İzlanda, Büyük Britanya'dan sonra Avrupa'nın ikinci büyük adası ve dünyanın 18. büyük adasıdır. Sahil şeridi 4.970 km'dir ve İzlanda 200 deniz mili münhasır ekonomik bölgeye sahiptir. New York'tan Reykjavík'e uçmak yaklaşık beş saat, Londra'dan üç saat sürüyor.
 
İzlanda gezegendeki en genç kara kütlelerinden biridir ve sonuç olarak dünyanın en aktif yanardağlarına ev sahipliği yapar. Ada, Avrasya ve Amerikan tektonik plakalarının buluştuğu Orta Atlantik Sırtı'ndaki büyük bir volkanik çatlağa varlığını borçludur. Bugün bile, ülke iki tektonik plakanın buluştuğu noktalarda daha geniş olduğu için yılda yaklaşık 5 cm büyüyor.
2010 yılında Eyjafjallajökull yanardağı patladı ve 2011'de Grímsvötn. En son volkanik patlama, Ağustos 2014'ten Şubat 2015'e kadar Holuhraun'daydı. Patlama, 8583'ten beri 1,4 km3'ten fazla bir lav alanı üretti - 1783'ten beri İzlanda'nın en büyüğü.
 
İzlanda, Avrupa'nın en az nüfusa sahip ülkesidir. Ülkenin neredeyse% 80'i ıssız ve arazisinin çoğu platolar, dağ zirveleri ve verimli ovalardan oluşuyor. Avrupa'nın en büyük Vatnajökull'u da dahil olmak üzere birçok uzun, derin fiyort ve buzul var. Manzarası şelaleler, gayzerler, volkanlar, siyah kum plajları ve diğer dünyadaki buharlı lav alanları ile karakterizedir.
 
Flora çiçek ile İzlanda'ya çiçek göndermek çok kolay.
 
Kuzey Amerika ve Avrupa arasında sürekli aktif jeolojik sınır olan İzlanda, iklim, coğrafya ve kültürün canlı zıtlıkları ülkesidir. Avrupa'nın en büyüğü Vatna Glacier (Vatnajökull) gibi pırıl pırıl buzullar, son derece güzel dağ sıralarının arasında; bol sıcak gayzerler, ülkenin evlerinin ve binalarının çoğuna ısı sağlar ve yıl boyunca sera tarımına izin verir; ve kıyıdaki Körfez Akıntısı, gezegendeki en kuzeydeki yerlerden biri için şaşırtıcı derecede yumuşak bir iklim sağlar.
 
İzlanda, Viking araştırma çağında 1000 yıldan fazla bir süre önce kuruldu ve karışık bir İskandinav ve Kelt nüfusu tarafından yerleşti. Öncelikle Norveç denizcileri ve maceracılarından oluşan erken yerleşim, Grönland'a ve Kuzey Amerika kıyılarına (İskandinav'ın Vinland olarak adlandırıldığı) daha fazla gezi getirdi. Fiziksel izolasyonuna rağmen, İskoçya'dan en yakın Avrupa komşusu olan yaklaşık 800 km uzaklıktaki İzlanda, tarihi boyunca Avrupa medeniyetinin bir parçası olarak kaldı. Birçoğu ada yerleştiği sırada gerçekleşen kahramanlık bölümlerini anlatan İzlandalı destanlar, Orta Çağ'ın en iyi edebi başarıları arasında sayılıyor ve Avrupa'dan bir bakış açısını anarken, kıta ticaret ve kültür merkezleri. İzlanda çiçek siparişi
 
İzlandalılar, küçük ve homojen bir nüfusun zengin ve çeşitli bir kültürel yaşam geliştirebileceğinin kanıtıdır. Ülkenin edebi mirası, İzlanda'nın ilk 250 yılının destanlarını canlı bir şekilde kaydeden 12. ila 14. yüzyıl yazarlarından kaynaklanıyor. Diğer geleneksel sanatlar dokuma, gümüş işçiliği ve ahşap oymacılığıdır.
 
Çeşitli profesyonel tiyatroları, senfoni orkestrasını, operayı ve birçok sanat galerisini, kitapçıları, sinemaları ve müzeleri destekleyen Reykjavik bölgesi, kentinkinin büyüklüğünün birkaç katı ile karşılaştırılan kültürel bir ortama sahiptir. Ayrıca iki yılda bir uluslararası sanat festivali düzenlenmektedir.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER